Witamina D

Witamina D to grupa rozpuszczalnych w tłuszczach steroidów produkowanych z cholesterolu w czasie, gdy skóra jest wystawiona na promienie słoneczne. Są one konieczne dla utrzymania właściwej gospodarki wapniowo-fosforowej w organizmie, a także prawidłowej struktury i funkcji kośćca. Witamina ta pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układów nerwowego i mięśniowego oraz wspiera budowę zdrowych kości i zębów.

Uzupełnianie witaminy D w postaci suplementu szczególnie polecane jest dzieciom i osobom w trakcie okresu wzrostu, gdyż niedostateczna ilość tej witaminy może przyczynić się do rozwoju krzywicy. Dostarczanie dodatkowej jej dawki jest sugerowane również wszystkich osobom zapracowanym, zabieganym, które nie spędzają dużo czasu na zewnątrz oraz osób podatnym na sezonowe spadki nastroju i odporności.

Suplement uzupełniający niedobory witaminy D – niezbędnej do prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforu.   Witamina D zawarta w preparacie jest pochodzenia roślinnego (ergokalcyferol – D2), dzięki czemu może być spożywana przez wegan.

Roślinna witamina D marki Veganicity jest dostępna (lub na zamówienie) w sklepie Helfy we Wrocławiu:

Witamina D marki Veganicity dostępna w sklepie Helfy Wrocław.

Zobacz więcej.