Atopowe zapalenie skóry

AZS (atopowe zapalenie skóry) to choroba skóry, która dotykać może zarówno dzieci, jak i atopowe zapalenie skórydorosłych. Początkowo, w okresie noworodkowym objawia się zwykle na twarzy, głównie na policzkach i brodzie. U starszych dzieci zmiany chorobowe zlokalizowane są głównie na szyi, nadgarstkach oraz w okolicach kolan. Przy atopowym zapaleniu skóry staje się ona sucha, szorstka, swędzi. Choremu towarzyszy uczucie spięcia skóry, w bardziej problematycznych obszarach jest ona spękana; mogą też pojawiać się pęcherze.

Na AZS cierpią główne osoby z genetycznymi predyspozycjami do zmian skórnych. Przebieg pełnego rozwoju schorzenia to: naruszenie barier ochronnych skóry, swędzenie, otwarcie dostępu alergenom z otoczenia, wniknięcie alergenów w dolne warstwy naskórka, stymulacja układu odpornościowego, silna reakcja alergiczna, kliniczne objawy wyprysku atopowego, jak swędzenie, sączenie się i finalnie – stan zapalny skóry.

Jakich kosmetyków powinno się używać, jeśli cierpi się na atopowe zapalenie skóry?

Osoby z przypadłością jakim jest atopowe zapalenie skóry muszą wyjątkowo dbać o stan swojej skóry. Wskazane jest stosowanie dedykowanych kosmetyków, natłuszczanie, niezbędne jest dbanie o prawidłowy poziom nawilżenia czy wręcz odżywienia wierzchnich warstw skóry. Polecamy naturalne kosmetyki dostępne w sklepie Helfy we Wrocławiu takie jak m.in.: Delikatny szampon dla wrażliwej skóry głowy marki Natura Siberica, Maseczka ziołowa do zanieczyszczonej skóry marki Khadi, Olej z uczepu trójlistkowego marki Nami czy Krem z aloesem i granatem do skóry normalnej i mieszanej marki Eubiona.

Zobacz więcej.

Powyższe produkty można kupić w sklepie stacjonarnym Helfy Wrocław.