Olejki eteryczne

Olejki eteryczne są ciekłymi, lotnymi substancjami wonnymi, które uzyskuje się najczęściej poprzez destylację odpowiedniego surowca roślinnego. Olejki eteryczne w Helfy we Wrocławiu.Pod względem składu chemicznego jest to mieszanina związków, takich jak: ketony, aldehydy, alkohole, estry i związki organiczne. Olejki eteryczne pozyskuje się na skalę przemysłową ze świeżych bądź suszonych roślin. W sklepie dostępne są olejki o unikatowych zapachach i rewelacyjnych właściwościach relaksujących, pobudzających, odświeżających – w zależności od potrzeb. Są one niezastąpione w medycynie naturalnej, aromaterapii i kosmetyce. Za ich skuteczne działanie oraz wydajność odpowiada przede wszystkim ich koncentracja. Są również pakowane w specjalnych buteleczkach z ciemnego szkła, co przedłuża walory olejków eterycznych. Dzięki wyjątkowym kompozycjom zapachowym osiągniesz relaks, poprawisz ukrwienie skóry, oczyścisz atmosferę i ukoisz nerwy. Należy zwrócić uwagę na specyficzne właściwości przypisane każdemu wariantowi zapachowemu.

Olejki eteryczne mają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, znajdują zastosowanie w leczeniu schorzeń skóry: grzybic, świerzbu, stanów zapalnych, działają odstraszająco na niektóre owady, np. komary, pchły czy wszy. Olejki eteryczne w niewielkich ilościach mogą być wkraplane do kosmetyków, stosowane do inhalacji, kąpieli, masażu i w kominkach zapachowych. Dodatkowo także do dezynfekcji, aromatyzacji powietrza, w saunach.

Olejki eteryczne w sklepie Helfy we Wrocławiu.

Olejki eteryczne dostępne (lub na zamówienie) w sklepie Helfy we Wrocławiu:

Wybrane pozycje, które cieszą się uznaniem naszych klientów, to Olejek Aphrodesia 10 ml, Olejek Jasmine Blossom 10 ml, Olejek Neroli, Olejek Rose, Olejek Precious Sandal.

Zobacz więcej.

Powyższe produkty można kupić w sklepie stacjonarnym Helfy Wrocław.